Pochvala velmistra Hwanga škole Kwang Myong za vynikající přípravu svých studentů na žákovské zkoušky v taekwondu ITF

V úterý 18. února 2020 proběhly ve škole Kwang Myong Roztoky na první pohled běžné zkoušky na vyšší žákovské technické stupně kup v taekwondu ITF za přítomnosti korejského velmistra Hwang Ho-jonga (9. dan).

Připraveno bylo 25 studentů na svou první žákovskou zkoušku na 9. kup (bíložlutý pásek) až po poslední žákovskou zkoušku na 1. kup (červenočerný pásek).

Když zacvičili již první dva studenti na průměrných 65 a 66 bodů, mohlo to vypadat jako náhoda.

Minimum pro složení zkoušky je 60 bodů a reálné maximum je 70 bodů, které je k vidění v celém svazu jednou dvakrát do roka. Málokdy se však stane, aby studenti hned na své první zkoušce cvičili na tak vysoké bodové hodnocení.

Nicméně studenti školy Kwang Myong Roztoky ukázali, že se nejedná o náhodu a také všichni zbývající cvičili v průměru 65 až 68 bodů.

Vůbec nejvíce, průměr 68 bodů získala na 5. kup Viktorie Pyzh.

Vysokého hodnocení, průměr 67 bodů, se dočkal také Jan Lebeda, který zde složil svou poslední žákovskou zkoušku na 1. kup a nyní ho již čeká příprava na 1. dan.

Velmistr Hwang Ho-jong chce tímto článkem vyjádřit veřejnou pochvalu Josefu a Anně Pösingerovým i dalším trenérům této školy taekwonda ITF za vynikající přípravu svých studentů na žákovské zkoušky v korejském taekwondu.

Marek Lazor


zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *